012_POV_OSS_Round_Table_12_09_2K5.pdf

133 K

Круглий стіл з питань використання та розповсюдження Відкритого (Вільного) програмного забезпечення та інших об’єктів Відкритої (Вільної) інтелектуальної власності відбувся 12 вересня 2005 року в конференц-залі будинку комітетів Верховної Ради України (Велика Житомирська, 11) під патронатом Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти та Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН), а також за участі Аналітичного та Технічного відділу забезпечення роботи віце-президента ПАРЄ в ВР, Громадської групи підготовки Законопроекту про розблокуванню Вільних (Відкритих) форм інтелектуальної власності, зокрема програмного забезпечення (OSL SIG), Асоціації виробників ВПЗ, та Української мережі розробників і користувачів Вільного програмного забезпечення (OSDN).

Захід пройшов в рамках підготовки до парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні.

 Завданням Круглого столу було більш повне ознайомлення урядовців, фахівців з інформатизації та представників громадськості з феноменом Вільної (Відкритої) інтелектуальної власності, висвітлення міжнародної практики використання Вільного та Відкритого програмного забезпечення, обговорення проблем розповсюдження вільних форм ПЗ в Україні.

В роботі круглого столу взяли участь фахівці-практики у галузі Вільного та Відкритого програмного забезпечення, що сприяло не лише загальному, а і суто-практичному розгляду проблем з розповсюдженням та використанням Відкритого (Вільного) програмного забезпечення в Україні. Відбувся широкий обмін реальним досвідом впровадження інформаційних систем на базі ВПЗ.

 В роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, представники Академії Наук України, структур ЗСУ, представники компаній IBM, Novell, SGI; представники та аналітики інших вітчизняних та закордонних комп’ютерних компаній, аналітики та журналісти профільних видавництв.

 За результатами проведення круглого столу учасники сформували звернення та пропозиції до парламентських слухань.

 ПРОГРАМА КРУГЛОГО СТОЛУ

11.00 – 11.10

Модератор: про завдання та регламент круглого столу

11.10 – 11.20

Народний депутат України, Віце-президент ПАРЄ Б. І. Олійник: звернення до учасників круглого столу. Про аспекти державної політики інформатизації.

11.20 – 11.30

Звернення до учасників круглого столу Член-кореспондента НАН, член-кореспондента РАН А. А. Стогнія “Відкритий і закритий підходи до формування ІКТ”.

Блок 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІЛЬНОЇ І ВІДКРИТОЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЗОКРЕМА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

11.30 – 11.45

Доктор культурології, заступник директора Міжнародного Центру перспективних досліджень В. А. Нікітін: Історико-культурні рамки феномену Вільної інтелектуальної власності. Доповідь.

11.45 – 12.00

Володимир Калінін, ПРООН: Рекомендації ООН по використанню Відкритого ПЗ у сфері інформатизації. Доповідь.

12.00 – 12.15

Голова OSL SIG Юрій Радченко: Ситуація в державному секторі України з точки зору виробників ВПЗ. (Неготовність українського законодавства і практики, що породжує стратегічні затримки в розвитку інформатики. Корупційні схеми в проектах державної інформатизації.) Доповідь.

12.15 – 12.30

Експерт систем комп’ютерної безпеки Олексій Проскура, CISSP (Information System Security Professional); GIAC (Global Information Assurance) CIA (Certified Intrusion Analyst), CFA (Certified Forensics Analyst): Вільне ПЗ та безпека: основні фактори застосування ВПЗ в державному секторі та проектах оборонного значення. Доповідь.

12.30 – 12.45

Дмитро Федюков, голова UAFOSS: Ситуація з практичним використанням ВПЗ в державному секторі США та ЄС. Динаміка ВПЗ в країнах світу (на американському та європейському матеріалі). Доповідь.

12.45 – 12.55

Ірина Кучма, фонд «Відродження»: Міжнародна практика використання Вільного та Відкритого програмного забезпечення і Вільної (Відкритої) інтелектуальної власності. Повідомлення.

12.55 – 13.05

Технічний директор розробника інформаційного контенту “Графіт Медіа”Андрій Зінченко: Європейські стандарти обміну урядовою інформацією та відкриті технології. Повідомлення.

13.05 – 13.15

Секретар аналітичного та технічного відділу забезпечення роботи Віце-президента ПАРЄ Максим Кузьменко: Загальний огляд норм охорони інтелектуальної власності в сфері програмного забезпечення. (Європейське право та інтелектуальна власність. Чи може український законопроект про ВПЗ протирічити вимогам TRIPS?) Повідомлення.

 

Блок 2: ДЕМОНСТРАЦІЇ ТА ДОПОВІДІ ЩОДО ПРАКТИЧНИХ РІШЕНЬ

НА БАЗІ ВІЛЬНОГО ТА ВІДКРИТОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

13.15-13.40

Редактор LinuxGazette.net, оглядач журналів “Компьютерное обозрение” та “ЧИП” Олександр Купрін: ВВПЗ для кінцевого користувача. Доповідь, презентація українізованих рішень.

13.40-13.55

Михайло Сафаров, IBM, Центр компетенції Linux: Вільне ПЗ в системах IBM. Доповідь.

13.55-14.30

Віктор Совєтов, технічний директор Acula Group: ВВПЗ для завдань рівня організації середнього та великого масштабу. Доповідь, презентація рішень.

14.30-14.50

Володимир Сав’як, представник SGI (Silicon Graphics Inc.) в Україні: Вільне ПЗ в наукових обчисленнях та візуалізації їх результатів. Доповідь.

14.50-15.00

Євген Остапець, керівник проектів EMТ: Вільні аналоги пропрієтарного програмного забезпечення та можливості автоматизації публічних сервісів з допомогою ВПЗ. Повідомлення.

Блок 3: ДИСКУСІЯ

(Виступи учасників круглого столу регламентом до 5 хвилин)

15.00 і далі