07_12_05_Release2.pdf

97 K

ОРГКОМІТЕТ07/12/2005

Оргкомітет УАВПЗ наголошує на необхідності застосування відкритих тендерів при інформатизації держсектору, і спростовує окремі твердження прес-релізу представництва Microsoft в Україні

 Оргкомітет Української Асоціації Користувачів та Розробників Вільного і Відкритого Програмного Забезпечення не згоден із некоректним трактуванням його прес-релізу, що вийшов 28 листопада. В прес-релізі чітко висловлювалась незгода із закритістю та непрозорістю політики МОН в галузі інформатизації, що створює неконкурентні переваги для деяких гравців ринку комп’ютерного ПЗ. Однак окремі українські ЗМІ у своїх повідомленнях відзначили, що УАВВПЗ звинувачує американську корпорацію Microsoft у монополізмі.

Важливо підкреслити, що УАВВПЗ звертає увагу не на політику згаданої компанії, яка є звичайною для будь-якої мегакорпорації – а на ряд системних дій Міністерства освіти та науки України, які призводять до створення переваг та монопольного становища для Microsoft. Підтвердженням таких дій є ряд ексклюзивних договорів, які Міністерство уклало із згаданою компанією починаючи з 2001 року без проведення жодного відкритого тендеру, грубо порушуючи таким чином українське законодавство про держзакупівлі.

УАВВПЗ здивована тим, що при відсутності будь-якої реакції з боку МОН на аргументовані звинувачення стосовно грубого порушення українського законодавства, відповідь на попередній прес-реліз Асоціації дала PR-компанія PRP, що обслуговує корпорацію Microsoft. Вважаємо за потрібне наголосити, що згідно українського законодавства на запити українських громадян або їх спілок до органів влади – передбачено відповіді саме офіційних органів влади, а ніяк не представників іноземних компаній. Попри весь негатив сьогоднішньої ситуації нам поки що важко повірити, що інтеграція іноземної компанії до структур міністерства незалежної країни набула таких масштабів, що відповіді на запити громадян до МОН відтепер надаватиме безпосередньо PR-відділ американської корпорації.

Нажаль, і самі твердження представника Microsoft у прес-релізі від 28 листопада поточного року, який наполягає, що йдеться лише про поставку ПЗ фірми тим суб’єктам сфери науки і освіти, які вже прийняли рішення саме про вибір ПЗ від Microsoft – на думку оргкомітету УАВВПЗ не є повністю коректними.

По-перше, окрім відкритого тендеру – закони України не передбачають іншого реального механізму прийняття рішення про вибір товарів або послуг для державної сфери. А жодних відкритих тендерів з позицій функціональності необхідного програмного забезпечення від різних виробників – не проводилось.

Окрім того, Договір про про легалізацію комп’ютерних програм виробництва компанії “Microsoft” з МОН України підміняє поняття тендеру між різними виробниками – поняттям прогнозованих закупівель 120 тисяч комплектів ПЗ цієї компанії, що розраховано із загальних потреб галузі.

Ще одним підтвердженням примусового характеру закупівлі ПЗ від Microsoft є нормативні документи МОН, що директивно визначають продукти компанії стандартними для цілих галузей, наприклад, для освіти – що грубо порушує принципи вільної конкуренції.

УАВВПЗ вважає за потрібне повторити свою вимогу до МОН та інших державних органів проводити відкриті публічні тендери на закупівлю програмного забезпечення від різних розробників, зокрема і від розробників Вільного і Відкритого програмного забезпечення. Як і раніше, Асоціація висловлює готовність надати зацікавленим органам влади всі необхідні матеріали стосовно можливостей використання відкритого ПЗ у органах державної влади.

Оргкомітет УАВВПЗ